Frascold Kompresör

Pistonlu Kompresörler W-Atex Serisi: Hidrokarbon uygulaması

Frascold Kompresör

İtalya’nın Euroklimat şirketi, 50 yılı aşkın süredir yenilikçi soğutma ürünleri tasarlayıp üretti. 1963’teki kuruluşlarından bu yana, ileriye dönük teknolojilere yatırım yapmaya ve sektöre yeni çözümler getirmeye devam ettiler. Artık doğal soğutucu akışkan soğutucuları alanında global bir lider olan EK’nin ürünleri tüm dünyada bulunabilir. Geniş ürün yelpazesi hava soğutmalı su soğutucular, ısı pompaları, su soğutmalı soğutucular, hassas klimalar ve su soğutmalı klimalar içerir. Uygulamalar, standart konfor ve proses soğutma ve soğuk depodan imalat, veri merkezi soğutma, aşırı çevre ve havacılık uygulamalarına kadar çeşitlilik göstermektedir. İtalya ve Çin’deki fabrikalarda 80.000 m2 üretim alanı sağlayan Euroklimat, müşteri gereksinimlerini karşılayacak esnekliğe ve kapasiteye sahiptir. Devam eden F-Gaz fazı ile, müşteriler maksimum verimlilik, sürdürülebilirlik ve maliyet tasarrufu sağlayan uyumlu çözümler aramaktadır. Kapsamlı Ar-Ge ve üretim yetenekleriyle Euroklimat, deneyimlerini bu gelişen ihtiyaçları karşılamak için işe koymaya ideal bir şekilde yerleştirilmiştir.

Bir müşterinin İtalya’nın Padua kentinde bir depo için bir iklimlendirme çözümü gerektiğinde, Euroklimat’a döndü. Çözüm, 510 kW soğutma kapasitesine sahip iki adet Euroklimat RKO.E 1402 hava soğutmalı su soğutucusundan oluşan bir açık sistemdi. Düşük GWP değeri 3 ve neredeyse hiç ozon tüketme potansiyeli olmadığından, bu uygulama için R-290 (propan) seçilmiştir. Bu sistem, böyle bir yüksek soğutma gereksinimi için bile, Propan’ın geleneksel soğutucu akışkanlara pratik bir alternatif olduğunu göstermektedir. Güvenlik ve verimlilik göz önüne alındığında, Euroklimat, Frascold’ın W serisi ATEX sertifikalı yarı-hermetik pistonlu kompresörleri seçti. 80 yılı aşkın bir süredir soğutma kompresörleri tasarlamak ve inşa etmek konusunda deneyim sahibi olan Frascold, her türlü uygulama için doğru kompresöre sahiptir. Muhtemelen patlayıcı ortamlarda kullanım için güvenli olan Frascold 8 silindirli W serisi, 142 ila 240 m3 / s arasında değişen 11 modelden oluşmaktadır. Frascold’ın ATEX kompresörleri propan (R290), propilen (R1270) ve izobütan (R600a) ile uyumludur ve Zone 2 patlayıcı ortam gereksinimleri için ATEX Direktifi 2014/34 / UE’ye uygundur.

Frascold, sorumlu kurumsal ortaklar bulmaya ve sürdürülebilir soğutma çözümleri üretmeye odaklanmıştır. Yenilikçilik, kalite ve hizmet geleneğimizi sürdürmekle gurur duyuyoruz, çünkü bizler, dünyanın bir numaralı yarı-hermetik kompresör üreticisi olmak için çalışıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *