Frascold Kompresör

Frascold, bilgi ortağı

Frascold Kompresör

1863 yılında Politecnico di Milano’da kuruldu ve mühendislik, teknoloji ve tasarım için dünyanın önde gelen üniversitelerinden biridir. Yaklaşık 42.000 öğrenci ile, aynı zamanda İtalya’nın en büyük teknik üniversitesidir. Politecnico, akademik programlarına ek olarak, Avrupa ve uluslararası bilimsel araştırmalarda uzun bir geçmişe sahiptir. Soğuk endüstrideki yeni teknolojilerin araştırılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen ulusal ve Avrupa “manifesto / teklifleri” araştırması, çeşitli İtalyan üniversiteleri ve endüstri paydaşları arasında heyecan verici işbirliklerine yol açmıştır. Soğutma sektöründe 80 yılı aşkın süredir, Frascold bu projeler için ideal bir ortak şirkettir.

Politecnico’nun Enerji Departmanında, HFO soğutucu akışkanlarını F-Gaz Direktifine uygun olarak test etmek amacıyla yeni bir soğutma sistemi başlatıldı. Araştırma yöneticisi, Mühendis Luca Molinaroli ve çalışma grubu tarafından tasarlanan bu proje, Frascold dahil olmak üzere çeşitli HVAC / R şirketleri ile birlikte geliştirildi. R134a’nın performansını bir referans noktası olarak kullanarak, test tesisi F-Gaz programında planlanan diğer tüm soğutucuları ölçmeye başladı. Bunlar klasik R1234ze ve R1234zy ve yeni hidroflouroolefinleri (HFO) içerir.

Müh. Molinaroli hem elde edilen sonuçların hem de tesisin genel performansının olumlu bir değerlendirmesini yaptı. Gerçek testlerden elde edilen veriler, Frascold FSS3 seçim yazılımının hesaplamaları ile tam olarak eşleşti. Bu, metin teçhizatının kompresör seçimiyle başlayarak boyutlandırıldığı için Molinaroli için bir rahatlık. Seçilen kompresör, yerleşik VFD tarafından modüle edilen bir Frascold yarı hermetik iki silindirli (D3-13.1YVS). Tesis operatörleri, tüm frekans aralığında (30Hz – 87Hz) sessizliğin ve titreşimin olmamasıyla hoş bir sürpriz yaptılar.

Frascold, Politecnico di Milano, Engineer Molinaroli ve çalışma grubuna bu projede yer verdikleri için teşekkür eder. Frascold, bu tür işbirlikleri yoluyla bilgi alışverişinin karşılıklı büyüme için önemli olduğunu düşünüyor ve endüstriye bir bütün olarak hizmet ediyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *